Trend Konular kategorisinde yayınlanan 2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. 2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri 2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri başlığı altınd bulabilirsiniz.

2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Güneşin kendini sakındığı soğuk zamanlara veda ederken güneş gözlükleri de “vazgeçilmez” listesinin ön sıralarına yerleşmek için hazır…

2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Güneşin kendini sakındığı soğuk zamanlara veda ederken güneş gözlükleri de “vazgeçilmez” listesinin ön sıralarına yerleşmek için hazır. Geçmiş zamanın kedi gözlüklerinden, gelecek zamanın Matrix çerçevelerine değin 2018 İlkbahar/Yaz dönemi, güneş gözlüklerine geniş açıdan yaklaşıyor. Bilhassa, dekoratif tasarımların açtığı sıra dışı kulvara katılan canlı renkler bu sezon tercihlerinin sonunu çoklu seçimlere bağlayacak gibi gözüküyor.

Matrix Dönemi

Trinity’nin cool etkisini tamamlayan minimalist siyah gözlükleri bu sezonun romantik bahar etkisine ters açıdan yaklaşıyor. Prada defilesinde gelişinin sinyallerini veren ince tasarımlı gözlükler kibar bir fütüristik hareketle yeni sezonun kapılarını açıyor. Eğer sade fakat gösterişli bir stiliniz varsa gelecek dönemin izlerini taşıyan güneş gözlüklerini seçim edebilirisiniz.

Retro Kediler

50’ler döneminde birincil yükselişini başlatan kedi gözlükler kısa soluklu bir popülerliğin gerisinde geri çekilse de 90’larda bitmiş gün yüzüne çıktı. Sıvı varoluşuna karşın 2018 yılı, kedi gözlükler için her zamankinden parlak bir dönem olacak gibi duruyor. Diğer Taraftan bu sezon, her yüz tipine rahatlıkla düzen sağlayacak seçenekler mevcut. Bu yüzden kedi gözlükleri sıcacık ve geniş çerçeveli olarak iki gruba ayırmakta üstünlük var. Eğer belirgin yüz hatlarına sahipseniz rahat çerçeveli kedi gözlükler sizin için uygun bir seçim olacaktır. Yeni sezonda beyazın tek elinden kurtulan çerçeveler bilhassa yaz döneminin canlı renklerine adapte olarak gözü kara tercihler yapmanız konusunda size ilham verebilir.

Eğer daha yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz çerçevesiz, geniş camlı kedi gözlükleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bambaşka tasarımların hareketlendirdiği geniş camlar, pastel tonların etkisiyle nostaljik olduğu kadar çağdaş bir tercih olacaktır.

Ayna Etkisi

Daha önce de karşımıza meydana çıkan ayna gözlükler bu sezon kalın çerçevelerin arkasına gizlenmeyerek gözü kara bir hamle yapıyor. İnce çerçeve ya da en ince ayrıntısına kadar çerçevesiz olarak kullanabileceğiniz ayna gözlükler bilhassa bronz tenlerde her zamankinden daha aydınlık bir etki yaratacaktır.

Dekoratif Detaylar

Gözlük çerçeveleri bu sezon sınırlı alanda yaratıcılığın ne dek manâlı olduğunu kanıtlayacak değin bambaşka bir tasarım süreci geçirdi. Özellikle Dolce & Gabbana’nın düş gücüne teslim olan çerçeveler başvuru formu alanı olarak azıcık mesafeli bir yaklaşımda bulunsa da davetler için radikal bir seçim yapıp tercihinizi bu öbür tasarımlardan yandan kullanabilirsiniz.

Tehlikesiz Kare

Çoğunlukla güneş gözlüğü seçimlerinde zorluk yaşamış herkesin kurtarıcı parçası olan kare çerçeveli gözlükler bu sezon da aynı rolü üstlenmeye devam ediyor. Eğer öbür tasarımların yüz tipinize yakışmayacağını düşünüyorsanız bu sezon siyah yerine renkli camları seçim ederek güvenli alanda minik farklılıklar yaratabilirsiniz.

Çember Hareketi

60’lar döneminde Twiggy ile özdeşleşen dairesel gözlükler en kuvvetli geri dönüşünü yaşıyor. Retro kodlarından ödün vermese de yeni dönem etkilerine de rahatlıkla adapte olan yuvarlak gözlükler tıpkı kedi gözlüklerde olduğu gibi çerçeveli ve çerçevesiz tasarımlarıyla öyle çok opsiyon yaratıyor. Bilhassa pembe tonlarının domine ettiği yuvarlak gözlükler 60’lardaki romantik tavrını korumaya devam ediyor.

(Bu yazı ilk olarak oggusto.com’da yayınlanmıştır.)

özel içeriğidir.

{Makaleler} kategori içerikleri, 2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri konusu hakkında bilgiler, 2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri açıklaması, 2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri haberi, 2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri görselleri, 2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri iletişim, 2018 İlkbahar/Yaz güneş gözlüğü trendleri bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighty seven + = ninety three