Trend Konular kategorisinde yayınlanan Eşler en çok bu yüzden boşanıyor başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Eşler en çok bu yüzden boşanıyor konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Eşler en çok bu yüzden boşanıyor başlığı altınd bulabilirsiniz.

Eşler en çok bu yüzden boşanıyor hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Boşanma nedenleri araştırmasına tarafından evliliği tüketen sebeplerin başında sorumsuzluk ve aldırmazlık, ikinci sırada kıskançlık ve üçüncü sırada çocuğun aile içinde gördüğü muamele geliyor…

Eşler en çok bu yüzden boşanıyor hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Boşanma nedenleri araştırmasına tarafından evliliği tüketen sebeplerin başında sorumsuzluk ve aldırmazlık, ikinci sırada kıskançlık ve üçüncü sırada çocuğun aile içinde gördüğü muamele geliyor. Ekonomik sebepler ancak kendisine dördüncü sırada yer buluyor. Eşle kopukluk ve maddi düzensizlik da öteki nedenler olarak ortaya çıkıyor.

BOŞANMA SEBEPLERİ
Sorumsuzluk-kayıtsızlık
Kıskançlık
Çocuğa kuvvet
Hesaplı sıkıntı
Eşle kopukluk
Bedensel bağdaşmazlık

Kamuoyunda, “Son yıllarda boşanma oranlarının önemli şekilde arttığı” inanışı olduğunu, araştırmayı bu nedenle yaptıklarını bildiren Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, elde edilen sonuçların son 7 yılda boşanma oranlarında ciddi bir değiştirme olmadığını gösterdiğini söyledi. Çubukçu, hesaplı kriz nedeniyle son yıllarda boşanmaların arttığı iddialarının da asılsız olduğunu savundu.

ISTEYEREK EVLENME

12 ilde yapılan araştırmaya göre boşanmalar kentlerde ve lise mezunları arasında daha yaygın.
Boşananların takriben yüzde 40’ının eğitiminin lise ve dengi mektep düzeyinde olduğunu bildiren Çubukçu, eğitimi üniversite düzeyinde olanlarda boşanmaların, ilkokul mezunlarından daha düşük olduğunun saptama edildiğini bildirdi.

Kendi iradeleriyle eşlerini seçen bu çiftler aşık oldukları ve karşısındakinin karakterini beğendikleri için evleniyor. Buna karşın evliliklerin yüzde 42’si birincil 5 yılda sona eriyor.

İl merkezlerinde % 90
Lise mezunlarının boşanması % 40
Üniversite mezunları % 17

Erkekler % 93
Kadınlar % 88

OLUMSUZ ÖZELLİKLER IZDIVAÇ ÖNCESİNDE AYRIM EDİLİYOR

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 61’i eşinde önceden olumsuz özellikleri farketmesine rağmen bunların evlendikten sonradan değişeceğini umuyor. Kadınların yarısı, gözden düşmüş nitelik olarak erkeğin sorumsuz olduğunu belirtirken, erkeklerin yüzde 41’i kadınların ailelerine aşırı düşkünlüğünü ileri sürüyor.

Izdivaç içinde bir sorun yaşandığında gösterilen tepkilere bakıldığında, kadınların konuşmayıp sessiz kaldıkları, erkeğin ise güç gösterdiği tespit edildi. Kadınların yüzde 16’sı ‘eşlerinin kendilerini döverek susturmaya çalıştığını’ açıklama diyor. Erkeklerin yüzde 16.9’u ise, ‘eşlerinin ağız dalaşı sonrasında konuşmama şeklinde faizsiz direniş göstererek tepki verdiklerini’ dile getiriyor.

BOŞANAN ERKEKLER, BITMIŞ EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYOR

Araştırmaya tarafından boşandıktan sonra her tarafta evlenmeye kadınların yüzde 57’si sıcak bakıyor. Bu oran erkeklerde yüzde 64’e kadar çıkıyor.

Araştırmaya katılanların şimdiki durumlarına bakıldığında, erkeklerin yüzde 16’sının kadınların ise yüzde 9’unun bitmiş evlendiği belirlendi.

Kadınlar % 57,6
Erkekler % 64

{Makaleler} kategori içerikleri, Eşler en çok bu yüzden boşanıyor konusu hakkında bilgiler, Eşler en çok bu yüzden boşanıyor açıklaması, Eşler en çok bu yüzden boşanıyor haberi, Eşler en çok bu yüzden boşanıyor görselleri, Eşler en çok bu yüzden boşanıyor iletişim, Eşler en çok bu yüzden boşanıyor bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

forty six + = forty seven