Trend Konular kategorisinde yayınlanan Evlilikler arttı boşanmalar azaldı başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Evlilikler arttı boşanmalar azaldı konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Evlilikler arttı boşanmalar azaldı başlığı altınd bulabilirsiniz.

Evlilikler arttı boşanmalar azaldı hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Türkiye Istatistik Bilimi Kurumu (TÜİK), 2012’nin ikinci dönemine ait Evlenme Ve Boşanma İstatistikleri’nin yayımladı…

Evlilikler arttı boşanmalar azaldı hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Türkiye Istatistik Bilimi Kurumu (TÜİK), 2012’nin ikinci dönemine ait Evlenme Ve Boşanma İstatistikleri’nin yayımladı. Laf konusu dönemde 173 bin 462 çift dünya evine girdi. Bu dönemde boşanma sayısı geçen yılın benzer dönemine tarafından yüzde 2,3 azalarak 33 bin 197’ye düştü.

Nisan, Mayıs, Haziran aylarında evlenme sayısı bir önceki yılın benzer dönemine kadar yüzde 2 artarak 173 bin 462’ye yükseldi. Evlenme sayısında maksimum büyüme yüzde 4,9 ile Doğu Karadeniz Bölgesi’nde, en fazla düşüş ise yüzde 4,7 ile Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi’nde görüldü.

Başta evlenen çiftler arasındaki sıradan yaş farkı 3,1 oldu. 2012 yılı II. Dönem verilerine göre sıradan ilk evlenme yaşı erkekler için 26,8, kadınlar için 23,7’dir. Erkek ile kadın arasındaki ortalama ilk evlenme yaş farkı 3,1 olarak gerçekleşti. İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflaması, 1. Düzey’e göre en yüksek sıradan ilk evlenme yaşı erkeklerde 27,6, kadınlarda 24,8 ile İstanbul Bölgesi’nde görülürken, minimum sıradan birincil evlenme yaşı ise erkeklerde 25,8, kadınlarda 22,3 ile Orta Anadolu Bölgesi’nde görüldü.

33 BİN 197 ÇİFT BOŞANDI

2012 yılının II. Döneminde, boşanma sayısı geçen yılın aynı dönemine tarafından yüzde 2,3 azalarak 33 bin 197’ye düştü. Boşanma sayısında azami azalma yüzde 5,8 ile Batı Karadeniz Bölgesi’nde gözlendi. Bu dönemde boşanma sayısında en fazla çoğalma yüzde 20,2 ile Ortadoğu Anadolu Bölgesi’nde gerçekleşti. Bu dönemde meydana gelen boşanmaların yüzde 40,2’si evliliğin birincil 5 yılı içinde, yüzde 23,8’i ise 16 yıl ve daha pozitif zaman evli olan çiftlerde gerçekleşti.

{Makaleler} kategori içerikleri, Evlilikler arttı boşanmalar azaldı konusu hakkında bilgiler, Evlilikler arttı boşanmalar azaldı açıklaması, Evlilikler arttı boşanmalar azaldı haberi, Evlilikler arttı boşanmalar azaldı görselleri, Evlilikler arttı boşanmalar azaldı iletişim, Evlilikler arttı boşanmalar azaldı bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + one =