Trend Konular kategorisinde yayınlanan Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep başlığı altınd bulabilirsiniz.

Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Evliliği korkutma edenler nelerdir diye düşünüldüğünde akla ekonomik sıkıntılar, konuşamamak, parasızlık, kıskançlık, sadakatsizlik, aldırmazlık, şahsiyet çatışması gibi çoğu şey gelir. Bunların çoğu ola ki bir tehdittir…

Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Evliliği korkutma edenler nelerdir diye düşünüldüğünde akla ekonomik sıkıntılar, konuşamamak, parasızlık, kıskançlık, sadakatsizlik, aldırmazlık, şahsiyet çatışması gibi çoğu şey gelir.

Bunların çoğu ola ki bir tehdittir. Fakat hakiki sebep sevgi, saygı ve güven bağlarını zayıflatan şeylerdir. Evliliği bir arada tutan harcın malzemeleri sevgi, saygı ve güvenden oluşur.

İşte evliliği korkutma eden 3 temel sorun

1- KAYITSIZLIK

Sevgi bir ateşe aynı. Ateş yanacak bir şey kalmayınca söner. böylece ateşle ilgilenmek, onu baştan alevlendirmek gerekir. Ilgi evliliğinizi ayakta tutan birinci elemandır. böylece eşler birbiri ile olabildiğince çok ilgilenmeli ve birbirlerine süre ayırmalıdır.

2- KISKANÇLIK

Kıskançlık her ilişkide olması gereken bir şeydir gerçekte. Çünkü “Seven Kıskanır.” diye bir söz vardır. Ancak aşırı kıskançlık ilişkiyi bitirebilecek bir durumdur.

3- CİNSEL ALDATMA

Eşler çoğu şeyi affeder lakin aldatma konusu katiyen affedilmez. bu nedenle dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

İstatistikler ABD’ de 100 erkekten 70’i, 100 kadından 25’i başka birisi ile beraber olduğunu söylüyor. Boşanmalar 1955 de %10 iken 1995 de % 52 ye çıkmış durumda. Burada cinsel aldatmaların büyük rolü var.

bu nedenle cinsel kandirma evliliği korkutma eden üç temel tehdit aralarında yer alır.

{Makaleler} kategori içerikleri, Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep konusu hakkında bilgiler, Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep açıklaması, Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep haberi, Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep görselleri, Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep iletişim, Evlilikte mutsuz eden 3 ana sebep bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three + 3 =