Trend Konular kategorisinde yayınlanan Evlenen erkek neden kilo alır başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Evlenen erkek neden kilo alır konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Evlenen erkek neden kilo alır başlığı altınd bulabilirsiniz.

Evlenen erkek neden kilo alır hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Bir De çiftler arasında keza dinç ve hem de sağlıksız alışkanlıklar bulaşıcı davranışlar haline geliyor…

Evlenen erkek neden kilo alır hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Bir De çiftler arasında keza dinç ve hem de sağlıksız alışkanlıklar bulaşıcı davranışlar haline geliyor. Yani eşlerden biri, “Boşver yemek yemek yapmayı, dıştan sipariş verelim” ya da spor yerine “Hadi sinemaya gidelim” dediğinde diğerinin sağlıklı düzenini koruması zorlaşıyor. Her ne kadar eşlerden biri, sağlıklı beslenme konusunda azimli ve hevesli olsa da, tek başına bu amacına ulaşamıyor.

Kilo tahsis etmek ve formda kalmak için eşlerin birbirine takviye vermesi ve ardından da bunu devam ettirmesi fazla manâlı. Bütün bunlarla baş edebilmek için, sizin ve partnerinizin zayıflamasına tezgâhtar olacak birkaç basit yöntemi paylaşmak istiyorum.

Kararlar üzerinde ısrarcı olun

Sıra dinç yaşama geldiğinde, tipik olarak eşlerden birinin diğeri üstünde etkisi daha büyük oluyor. Örneğin, markete gidildiğinde, genelde kadınlar pişirilecek yemekleri düşünerek, ona göre alışveriş yapıyor. Erkekler de buna düzen sağlarsa bezginlik yaşanmaz. Çift olarak ne yiyecekleri konusunda bir taraf daha fazla söz sahibi olduğunda, yapılacak seçimlerin dinç olması her iki taraf için de uygun olur.

Egzersiz günü belirleyin

Çoğu çift, meslek hayatlarındaki yoğun tempodan daha sonra, kendilerine kaliteli vakit ayırmak istiyor. İşte bu vakit dilimleri egzersizle doldurulabilir. İşten sonra birlikte bisiklete binmek, yürümek veya hafta sonları tenis maçları gerçekleştirmek iyi seçimlerden. Eşler birbirleri için ‘çalışma çifti’ olursa, koltukta uyuya kalmaktan ziyade akşam geç saatlerde bile birlikte spora gidebilirler. Ufak rekabetin de hiçbir sakıncası yok aslında! Eşlerden birinin diyette katettiği yol, bir diğerini de olumlu yönde etkileyebiliyor. Bu da birbirlerinin motivasyonunu artıcı etki yapıyor.

Eşler, hayatı güya yarıya paylaşabilir fakat kalorileri yok

Erkek bedeninin gereksinim duyduğu porsiyonlar, kadınlar için fazla fazla. O yüzden benzer porsiyonu paylaşmak kadınların kilo almasına sebep oluyor. Şart böyleyken, dışında pizza sipariş ettiğinizde gelen porsiyonu yarı yarıya paylaşmak adaletli yok. Yüzde 60 ve yüzde 40 ayrımı daha adil olur. Erkeklerin birçok kadınlardan daha fazla yemek yemek yer ve de kilo almaz.

Yemek Yemek pişirmeyi ele geçirin

Yemek Yemek pişirmeyi paylaşma ve öğünleri tasarlama görevi kimin olursa olsun, eşlerden ikisi de armoni sağlayacak demektir. Bu da sağlıklı beslenmelerine yardım olacak. Birlikte yemek yemek pişirmek, nitelikli vakit geçirmenin en iyi yollarından.

FENA ALIŞKANLIKLAR

* Eşler yeni evde keyif yapmak için DVD veya dizi seyrederek TV karşısında bol atıştırmalı akşamlar geçiriyor.
* Kadın, eşine ve onun ailesine normalden daha görkemli ve marifetlerini sergilediği sofralar kuruyor.
* Nikah tebriği için gelen misafirlerin sıklığı, evde aralıksız bol kalorili ikramlar olmasına zemin hazırlıyor.
* Büyük aile yemekleri ve ısrarlı ikramlar yeni tanışan insanların yemeğe “Hayır” demesini zorlaştırıyor.
*Çiftler alıştırma zamanlarını azaltıp birbirlerine daha pozitif vakit karışıklığa itmek istiyor.

{Makaleler} kategori içerikleri, Evlenen erkek neden kilo alır konusu hakkında bilgiler, Evlenen erkek neden kilo alır açıklaması, Evlenen erkek neden kilo alır haberi, Evlenen erkek neden kilo alır görselleri, Evlenen erkek neden kilo alır iletişim, Evlenen erkek neden kilo alır bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 − twenty two =