Trend Konular kategorisinde yayınlanan Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın başlığı altınd bulabilirsiniz.

Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Her Türk kızı doğar, büyür, güzelleşir ve evlenir…

Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Her Türk kızı doğar, büyür, güzelleşir ve evlenir. Çocukluğumuzdan beri bize öğretilen zamanı gelince evleneceğimiz ve yuvadan uçup gideceğimizdir.

Ola Ki eski zamanlarda işler bu konuda azıcık daha tıkırında işliyordu. Ancak bugün koşul bambaşka. Artık bin beğenip bir seçme şansımız var. İşte bu yüzden izdivaç denen şu fazla önemli müesseseye adım atacaksak cevaplamamız gereken sorular var…

Soruyorum:

Yeterince büyüdük mü

Evet doğma ve güzelleşme kısmını her Türk kızı gibi hallettik fakat peki büyüyebildik mi? Yani babamızın doğalgazı yanan evinden, annemizin o kuytu kucağından, kardeşlerimizin özleyeceğimiz kavgalarından uzaklaşmaya dayanacak mı yüreğimiz? Daha bugün annemiz arkamızdan odamızı topluyorken biz yarın evlenip evimizin direğinin önüne bir tas çorba koyabilecek miyiz?

Şaka bir yana bu soru çok manâlı. Yeterince büyüdük mü, işte ilk cevaplamamız gereken soru bu.

Evliliğe hazır mıyız

Bu toplum her genç kızı evliliğe hazırlamak üstüne kurulu olsa da gerçekte biz hiçbir süre hazır olamıyoruz. Yani aşkın o büyüsü olmasa bence kimse kolay basit evini yurdunu bırakıp da ayrı bir dünyanın içine o kadar basit giremez gibi.

Bu soruya yaşımızla ilgili verdiğimiz cevapla orantılı yönelmeliyiz fiilen. Büyüdüğümüzü keşfettikten daha sonra muhtemelen hazırlanmış olup olmadığımıza da karar belirlemek daha kolay olacaktır.

Onu fiilen seviyor musunuz

Evet, olasılıkla fazla şık bir evlenme teklifi aldınız. Bu adam her haliyle sizin ayaklarınızı yerden kesiyor. Bugün her şey fazla hoş, peki yarın. Onu ne dek tanıdığınızı biliyor musunuz?

Bugün o fazla sevdiğiniz adamı gözlerinizi şöyle bir kısıp uzaklara baktığınızda hiç hemencecik, hastalıkta, sağlıkta, iyi anda, fena anda yanınızda görebiliyor musunuz bir bakın. Eğer cevabınız evetse, tebrikler dünyaya geliş nedeninizi siz çabuk buldunuz demektir.

Evlilik sizin kafanızda nerede

Bu soruyu önce kendiniz cevaplayın, sonra da size bu teklifi sunan yakışıklıya sorun. Cevaplarınız bir şekilde iki taraflı paydada bir yerlerde buluşabiliyorsa içten yoldasınız demektir.

Damadı öpebilirsiniz.

Hayat size her zaman hoş sorular sormaz, siz cevabınızı iyi hazırlamalısınız. Eğer gözlerinizin içine her baktığında sizi sardığını hissettiğiniz o adamı bulduysanız, bütün sorular bir anda cevaplanacaktır.

Hayatın size sunduğu tüm soruları en hoş şekilde cevaplayabilmeniz dileğimle…

{Makaleler} kategori içerikleri, Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın konusu hakkında bilgiler, Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın açıklaması, Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın haberi, Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın görselleri, Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın iletişim, Evlenmeden önce bu soruları cevaplayın bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ eighty two = eighty five