Trend Konular kategorisinde yayınlanan Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı başlığı altınd bulabilirsiniz.

Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Her şeyi denemiş ve hiçbiri işe yaramıyormuş gibi görünse de evliliğinizi sürdürmek için standartlarınızı baskı yapmak zorunda olduğunuzu da unutmamalısınız…

Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Her şeyi denemiş ve hiçbiri işe yaramıyormuş gibi görünse de evliliğinizi sürdürmek için standartlarınızı baskı yapmak zorunda olduğunuzu da unutmamalısınız. Kısa bir tatil, bir yana problemleriniz ve çözümleri üzerine yoğunlaşmanızı sağlarken diğer yandan hoş atmosferin de tadını çıkarmanıza sebep olacak.

İkinizin de gitmek için coşkulu olduğu bir destinasyon seçin

Bütçenize uyan acayip yerlerin bir listesini yapın. Bu listeye fazla duyguları kaldırmak için balayınız ya da birincil tatiliniz gibi eski romantik anılarınıza sahne olmuş yerleri de dahil edin. Uzlaşmanıza zemin olabilecek ve merakınızı uyandıran sıcak noktalar da olabilir. Somut durumunuzun tatile çıkmanızı engellemesine izin vermeyin. Eğer fazla uzaklaşamıyorsanız, daha yakın bir bölgeye de gidebilirsiniz, yeter ama kendinize birlikte biraz uzaklaşma şansı yaratın.

Tatildeki “terapi” seansları için esas kurallar belirleyin

İki tarafın da kaçamaması için tatil sırasında hangi sorunların masaya yatırılacağına karar verin. Yararsız tartışmaları evde bırakmaya ve artı irtibat için mücadele harcayacağınıza dair bir anlaşma yapın. Izdivaç problemlerinizle birebir alakadar olmadığı sürece çocuklar ya da iş hakkında konuşmayı kendinize yasaklayın. Tatile ne amaçla çıktığınızı aklınızdan çıkartmayın.

İlişkinize yeniden hayat katacak aktiviteler planlayın

Evliliğinizle ilgili sorunlarınızı çözmek için çıktığınız tatil yalnızca bundan ibaret de olmamalı. Bazen yoğun iş hayatı ve ev hayatını ayrılmak tek başına ilişkinin seyrini iyileştirebilir. Gittiğiniz yerdeki görülmesi gereken yerlerin bilgisini evvelden edinmek, oradayken şartların değişmesi yapmanıza ve daha iyi zaman geçirmenize asistan olacaktır.

Yeni hatıralar yaratmaya yoğunlaşın

Bu tatili evliliğinizi bitmiş yapı etmek ve geleceğinizi birlikte aranje etmek için bir talih olarak kabul edin. Eski anıları hatırasına yapmak işe yarayacağı gibi yenilerini yaratmak için mücâdele etmek amaca daha karşın olacaktır. Bol bol resim çekmek ve kendinize hatıralık küçük hediyeler edinmek geçirdiğiniz bu güzel günleri unutmamanızı sağlayacak.

Ekstra desteğe ihtiyacınız var ise bir ‘çiftler tatili’ düşünebilirsiniz. Bir öteki çift ile tatile çıkmak havadaki gerginliği yumuşatabilir. Grup aktivitelerini de garantiye alabileceğiniz böyle bir tatil, bir çift olarak ekip ruhunu geri kazanmanızı sağlayabilir ama bu da zorluk ve problemlerin üzerine el ele ve daha kuvvetli yürümenize yarayacaktır.

İpuçları:
Tatilinizi, yıldönümünüz gibi kayda değer tarihlere yakın seçmeniz tüm olaya daha büyük kasıt katabilir.

Bu tatile ‘ikinci balayı’ gözüyle görmek onu çok daha cazibeli ve romantik kılacaktır.

Dikkat:
Tatilin başlıca amacına uyup problemlerinizi çözmek gibi bir niyetiniz yahut, en baştan katılmamanız daha içten olacaktır.

{Makaleler} kategori içerikleri, Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı konusu hakkında bilgiler, Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı açıklaması, Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı haberi, Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı görselleri, Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı iletişim, Evlilik problemlerini çözecek 4 tatil planı bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixty nine − sixty eight =