Trend Konular kategorisinde yayınlanan Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması başlığı altınd bulabilirsiniz.

Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Hile, yalanlar ve tutulmayan sözler bir evliliği ele geçirdiğinde, eşler arasındaki güven önemli derecede sarsılır…

Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Hile, yalanlar ve tutulmayan sözler bir evliliği ele geçirdiğinde, eşler arasındaki güven önemli derecede sarsılır. Ancak bu evliliğin hiçbir şekilde kurtarılamayacağı anlamına gelmez.

Eşiniz, aranızdaki güvenin kaybolmasına neden olan bir şey yaptığında, evliliğinizdeki güvenin her tarafta oluşturulması zorlama olabilir ve uzun vakit alabilir. İşte güvenin tekrar kazanılması için size verebileceğimiz bazı tavsiyeler:

Sizin yapmanız gerekenler

– Geçmişi ardınızda bırakarak, tekrar sevme kararı alın. Eşinizle aranızdaki güveni sarsan olayı saplantı haline getirmekten vazgeçin.

– Affetmeye ya da affedilmeye karar verin.

– Eğer aldatarak veya yalan söyleyerek eşinizin güvenini kaybeden sizseniz, davranışlarınızı değiştirerek hatanızı tekrarlamayacağınızı eşinize hissettirin.

– Anlaşmazlığı tetikleyebilecek sözcükler kullanmayın. Suçlayıcı olmayan ‘ben’ cümleleri kurun ve defalarca, katiyen, zorundasın, yapmalısın ya da yapmalıydın gibi sözcüklerden sakının.

İki tarafın da yapması gerekenler

– Evliliğinizi her tarafta yoluna düzenlemek için eşinizle birlikte belirli hedefler belirleyin.

– Keza eşiniz keza de siz, evliliğinize ve birbirinize olan bağlılığınızı yenileyin.Hata yapan tarafın, kalbi kırılan eşin acısını paylaşması gerekir. Diğer benzeyen ise aldatılmanın veya kendisine yalan söylenilmesinin yok edici etkisinin yarattığı üzüntüyü anlamalıdır.

– Birbirinizi yalnızca kulaklarınız ve beyninizle değil, yüreğinizle dinleyin.

– Birbirinize karşısında en ince ayrıntısına kadar doğru olun.

– Güvenin sarsılmasına niçin olan olayın daha iyi anlaşılması için destek almaktan çekinmeyin.

– Birbirinize, ilişkiniz veya kandırma hakkındaki sorularınıza açık ve dürüst cevaplar almayı adalet ettiğinizi hatırlatın.

Bunları unutmayın!

– Güvenin baştan kazanılması zaman alacağını kabullenin. Bir gecede her şeyi bir zamanlar olduğu haline geri döndüremezsiniz.

– Yaşananları ya da aldatmayı hatırlamanız normaldir. Bunları unutamasanız bile ancak acınız zamanla azalacaktır.

– Duygularınızı kabul edin ve bunları eşinizle mutlaka paylaşın.

Eğer bütün yaşananlara rağmen eşinizi hala seviyor ve onun da sizden vazgeçmek istemediğini biliyorsanız, ilişkinizdeki güveni yeniden canlandırabilirsiniz. İhtiyacınız olan yalnızca birazcık vakit, dayanıklılık, birbirinize bağlılık, sevgi ve affetmektir.

{Makaleler} kategori içerikleri, Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması konusu hakkında bilgiler, Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması açıklaması, Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması haberi, Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması görselleri, Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması iletişim, Evliliklerde güvenin yeniden kazanılması bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 43 = fifty two