Trend Konular kategorisinde yayınlanan Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey başlığı altınd bulabilirsiniz.

Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Mutlu bir izdivaç için eşlerin birbirini iyi tanıması gerekir…

Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Mutlu bir izdivaç için eşlerin birbirini iyi tanıması gerekir. Uzmanlar, evlilikte tarafların iyi ilişki kurmasının, psikolojik farkındalık, hissi kavrayış, bireylerin içten çözümleme yapmasından geçtiğini açıklıyor.

Evlilikte tarafların iyi ilişki kurması, psikolojik farkındalık, duygusal anlayış, bireylerin doğru tahlil yapmasından geçer. Evlilik terapisinde uzmanlar taraflara, “Kendinizi ve eşinizi mutlu eden 20 şeyi yazın” dediğinde ilk seanslarda öyle fazla kimse 5-6 maddeyi bulmayan bilgiyi ancak verebiliyorlar. Izdivaç danışmanlığı almayı faydalı gören çiftler seanslar ilerledikçe kendilerinde onlarca farkındalık oluşmaktadır.

İyi ilişki için gözlem becerisi şart

Birbirlerinden beklentilerini ve şikayetlerini dile getirebilmek için iç gözlem becerisi basit kazanılan bir beceri değildir. Keza konuşmak dışında, maddi bağlantı, hediyeleşme, hizmet davranışı, takdir, tasdik sözleri, nitelikli zaman geçirme daima sevginin dilleri olarak bilinir. Eşin hangi sevgi yolunu kullandığını anlayabilmek için evliliğe oturtmak gerekir.

Kadının psikolojik ihtiyaçları

1- Sevgi ve şefkat ihtiyacı
2- Ilgi ve takviye ihtiyacı
3- İstendiğini hissetme ihtiyacı
4- Terk edilmeyeceğine inanma ihtiyacı
5- Çocuklarını büyütme sorumluluğunu paylaşma ihtiyacı
6- Açık iletişim ve danışma ihtiyacı
7- Güvenlik ve korunma ihtiyacı
8- Takdir edilme ve tasdik ihtiyacı
9- Evde eğlenme ihtiyacı
10- Parasal güven ihtiyacı

Erkeğin psikolojik ihtiyaçları

1- Özerklik (hür) ihtiyacı
2- Kendine güven ihtiyacı
3- İlişkilerde sınır ihtiyacı
4- Hürmet görme ihtiyacı
5- Uğraş ihtiyacı
6- Yetilerine inanma ihtiyacı
7- Adil davranma ihtiyacı
8- Dışarıya eğlenme ihtiyacı
9- Parasal özerklik ihtiyacı
10- Sevinç ihtiyacı

{Makaleler} kategori içerikleri, Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey konusu hakkında bilgiler, Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey açıklaması, Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey haberi, Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey görselleri, Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey iletişim, Evlilikte ihtiyaç duyulan 10 şey bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty eight + = thirty six