Trend Konular kategorisinde yayınlanan Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor başlığı altınd bulabilirsiniz.

Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor hakkında özet açıklama şu şekildedir:

İngiltere’de yapılan bir araştırma, erkeklerin mutlu, kadının mutsuz olduğu evliliklerde boşanma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu. İngiltere’de bir grup ekonomist, Mutluluk Aralığı adını verdikleri araştırmada, evlilikte facia getiren olayları inceledi…

Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

İngiltere’de yapılan bir araştırma, erkeklerin mutlu, kadının mutsuz olduğu evliliklerde boşanma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu.

İngiltere’de bir grup ekonomist, Mutluluk Aralığı adını verdikleri araştırmada, evlilikte facia getiren olayları inceledi. İngiltere, Almanya ve
Avustralya’da yaşanan on binlerce ilişkinin verileri kullanılarak yapılan araştırmada, ‘evlilikte bayan ve erkeğin mutluluk aralığı büyüdükçe bölünme olasılığının arttığı’ ortaya çıktı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine tarafından, Mutluluk Aralığı, kocalarına tarafından ayrı sosyal geçmişlere sahip evli kadınların, ev işlerinin büyük bölümüyle ilgilenmek zorunda kalması ya da kocalarından daha pozitif kazanmaları durumunda açılıyor. Çiftlerin benzer sosyal geçmişten gelmeleri, aynı dine mensup olmaları, iş bölümü yapılması ya da kadının emekli, öğrenci ve ev kadını olması Mutluluk Aralığı’nın kapanmasını sağlıyor.

Araştırmacılardan Deakin Üniversitesi’nde görevli ekonomist ve refah uzmanı Cahit Güven, yaşamlarından hoşnut olma bakımından aynı duygulara sahip çiftlerde evliliğin daha güçlü olduğuna inandığını ifade etti. Güven, daha önce yapılan araştırmaların da öğrenim yaşı, köken, millet, din ve sosyal geçmişleri benzer kişilerle hayatını birleştiren çiftlerin evliliklerinin daha uzun süreli olduğunu gösterdiğini hatırlattı.

Araştırmada, kocanın mutlu, kadının ise mutsuz olması durumlarında, çiftlerin boşanma ihtimalinin arttığı belirlendi. Bu vakalarda, mutsuz kadının boşanma prosedürlerini başlatmada, tersi durumdaki mutsuz erkeklere oranla daha “cesur” davrandığı tespit edildi.

Sonuçları Almanya’da bir ekonomi raporunda yayımlanan araştırma, sevinç aralığının, ‘evli‘ olanlarla kıyaslandığından ‘birlikte yaşayan‘ çiftlerde daha açık olduğunu da ortaya koydu.

{Makaleler} kategori içerikleri, Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor konusu hakkında bilgiler, Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor açıklaması, Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor haberi, Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor görselleri, Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor iletişim, Kadının mutsuzluğu boşanmayı garantiliyor bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven + one =