Trend Konular kategorisinde yayınlanan Ortalama evlilik yaşımız 26 başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Ortalama evlilik yaşımız 26 konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Ortalama evlilik yaşımız 26 başlığı altınd bulabilirsiniz.

Ortalama evlilik yaşımız 26 hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Araştırma şirketi Priceonomics, Birleşmiş Milletler verilerini kullanarak dünya evlilik yaşı haritası hazırladı…

Ortalama evlilik yaşımız 26 hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Araştırma şirketi Priceonomics, Birleşmiş Milletler verilerini kullanarak dünya evlilik yaşı haritası hazırladı. Evliliğin bütün dünyada hâlâ popüler bir seçim olduğunu ortaya koyan Priceonomics çalışmasına kadar, izdivaç yaşı, 1970’lerden beri sıradan 21.8’den 24.7’ye yükseldi. ABD’de şimdilerde kadın için sıradan evlilik yaşı 26.9, erkek için ise 29.8. 30 yaşın üstündeki ortalamasıyla Kuzey ülkeleri ve Batı Avrupa “en ihtiyar” evliliklere sahne olurken 20.2 yaş ortalamasıyla en genç evli nüfusa sahip olan ülke Afganistan.

Evli kadın sayısı 13.5 milyonu aşacak

Türkiye’de ise kadınlar 26 yaşında evleniyor. Mısır ve Ukrayna Türkiye ile benzer grupta yer alan ülkeler aralarında. Türkiye’de 2010’da 15-49 yaş grubunda 13 milyon 19 bin evli bayan vardı bu sayının 2020’de 13.5 milyonu aşacağı varsayım ediliyor.

{Makaleler} kategori içerikleri, Ortalama evlilik yaşımız 26 konusu hakkında bilgiler, Ortalama evlilik yaşımız 26 açıklaması, Ortalama evlilik yaşımız 26 haberi, Ortalama evlilik yaşımız 26 görselleri, Ortalama evlilik yaşımız 26 iletişim, Ortalama evlilik yaşımız 26 bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventy nine − seventy six =