Trend Konular kategorisinde yayınlanan Size ne zaman evlenme teklifi edecek başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Size ne zaman evlenme teklifi edecek konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Size ne zaman evlenme teklifi edecek başlığı altınd bulabilirsiniz.

Size ne zaman evlenme teklifi edecek hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Kadınlar, bir erkeğin yerinde birini, yani ‘o’ kişiyi, bulduğu anda evlenme önerge edeceğini düşünürler…

Size ne zaman evlenme teklifi edecek hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Kadınlar, bir erkeğin yerinde birini, yani ‘o’ kişiyi, bulduğu anda evlenme önerge edeceğini düşünürler. Oysa, If Men Could Talk (Erkekler Konuşabilse) isimli kitabın yazarı ve psikolog Alon Gratch’e göre, bu koşul erkeği evlenme teklif etmeye teşvik etmeye yeterli değildir. Peki ya evlenmeyi istemesi için gereken nedir?

Gratch. “Hazır edinmek” diye yanıt veriyor. “25 senedir erkeklerle çalınıyorum ve onlara ilişki terapistliği yapıyorum, deneyimlerime dayanarak diyebilirim ama bu işin % 49’u içten kadından, %51’i de hazır olmaktab geçiyor. Bu demektir ama birbirine uyumlu edinmek oldukça önemli. Fakat o kafa yapısında değilse birine asla bağlanmayacaktır.Erkeklerin yüzde 81’lik bir oranı, evlenmeye karar verme sebebi olarak doğru zamanın geldiğini belirtmişler.

İşte erkeklerin evlilik kararını etkileyen faktörler…

1. Size aşık olabilme kapasitesi
Erkek arkadasınız her ne kadar ilişkinizin cicim aylarında havalarda uçuyor da olsa bu size bağlanmak istediği anlamına gelmez. Bir erkek aşık olabilir. Bu, kafasında birini idealizm kapasitesine sahip olduğunun bir göstergesi. Bu da, partneri gibi düşünüp hissetmesi ve sahip olduğu ilişkinin eşşiz olduğunu düşünmesi anlamına geliyor. Karşısındaki insanın kusurlarını göz ardı edebiliyor ve bununla birlikte kendini kıymetli, özel hissediyor.

Diğer yanlamasına aşk, karşınızdaki insanla iletişim kurabilmek, onu anlayabilmek ve onu, olmasını isteyeceğiniz bir insan gibi yok de, olduğu gibi kabul etmek demektir. Her iki kavram arasındaki farkı yorumlayabilmek birazcık şiddet gelebilir. Oysa ilk ipucununuz vakit testi.

abayı yakmak, ilişkinin ilk zamanlarında, yani daha çift birbirini mükemmel tanımıyorken yaşanan bir durumdur. Yakınlaşıp birbirlerinin pozitif ve negatif özelliklerini öğrenmeye başladıklarında birincil hissettikleri o aşka dair hisler yok olur. “Yalnızca aşık” olan bir adam ilgisini yitirecektir. Gerçekte seviyorsa da sevgilisinin yanında kalacaktır.

Gerçek aşkın bir başka işareti de bencilliği bir kenara bırakarak başkasını düşünebilme kapasitesidir. Erkek arkadasınız sizin için fedakarlık yapıyor mu? Sizin isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı ilk sıraya koyabiliyor mu?. İlişkiler en ince ayrıntısına kadar alıp vermekle ilgilidir, fakat aşk yalnızca vermekten ibarettir.

2. Kusurları kabul edebilme yetisi
Mantıken, hepimiz biliyoruz fakat İnsan ya da çok iyi ilişki diye bir şey yok. Ama, olgunluk ve yaşadığımız randevu deneyimlerine dayanarak buna inanmamız olası oluyor.

hayali beklentilere sahip olması, bir erkeğin yakın tahvil kurmasını engelleyecek en kayda değer faktör. Eğer hazırlıklı olmayan bir erkek, bir kadınla yakın bağ kurmaya başlarsa bilinçli ya da bilinçsiz olarak kusur aramaya başlayacaktır. Bu da iki insan arasında mesafe yaratır ve sonuçta ayrılmalarına sebep olur.

3. Bağlanmaya gerçekte inanması
Bir erkek size uzun soluklu bir ilişki istediğini söylese bile bunun hakiki olup olmadığını fakat ilişki zora girdiği vakit anlayabilirsiniz. Hazırlanmış değilse ilişkinin olumsuz yanılarını kaldıramaz veya sizi kendinden uzaklaştırır veya ilişkiden adamakıllı vazgeçer. Bağlanmaya sahiden hazırlanmış olan erkek ise ne problem yaşıyor olursanız olun bunları beraber çözmek için sizinle birlikte uğraş gösterir. Bu hiçbir süre şüphesi olmayacak ya da sizi terk etmeyi düşünmeyecek anlamına gelmez. Oysa önünde sonunda, ilişkisinin kendisi için en kayda değer şey olduğunu ayrım edecek ve onu iyisiyle kötüsüyle kabullenecektir.

4. Sizin o insan olduğunuzdan belirli olması
Her ne değin artık erkeğin eve ekmek getiren kişi olma durumu klişeleşmiş olsa da, çoğu erkek halen böyle olmaları gerektiğini düşünerek endişeleniyor. Birçok kadın da onlardan bunu bekliyor.

Eğer bir erkek kendisinin veya partnerinin beklentilerine cevap veremeyeceğini hissediyorsa, önemli bir ilişki yaşamayı ayrıntılarıyla aklından çıkarır. Bu kendi egosunu korumanın bir yoludur. National Marriage Project’e göre erkeklerin yüzde 41’i kendi evlerini satın alabilecek fiziki güce sahip olmadan evlenmek islemiyorlar. Yüızde 46’sı da hoş bir düğün törenini karşılayabilmek istiyor.

Fakat erkekleri evlilikten soğutan tek sorun para yok. Eğer bir erkek tüm hayatını kariyer basamaklarından çıkmaya adamışsa veya tüm amacı tıp fakültesini bitirmekse, partnerine verecek hiçbir şeyi kalmaz. Ne fiziksel ne de duygusal. O nedenle romantizm onun için geri planda kalır.

Bu asla evlenme önerge etmeyecek çağırmak değil. Eğer erkek arkadaşınız kariyer konusunda bocalıyor veya iki yakayı bir araya getirmekte zorlanıyorsa, ona zaman tanıyıp hazırlanmış olmasını bekleyin. Natürel bu bununla birlikte aranızdaki ilişkinin dinamiğine de bağlı. Oysa ilişkiye sonuna kadar emrindeki görünüyorsa bu demektir fakat hayatta sonra gelmek istediği her ne ise, onu başardıktan sonra sizinle elbette evlenmek isteyecektir. Sabrınızın karşılığını sonunda alacaksınız.

5. Etrafta gezip tozmaktan sıkıldı
Her ne dek erkeklerin evlenmeye karar vermeleri için belirli bir yaş aralığı olmasa da (tümü aynı hızda olgunllaşmıyorlar), bir zaman sonra, yaşadıkları yüzeysel ilişkiler çekiciliğini kaybetmeye baslar ve daha derin bir ilişki arayışına girerler.

Bu kafa yapısına kavuşmalarında, diğer erkek arkadaşlarının da ağır ağır evlenmeye, çoluk-çocuk sahibi olmaya başlamalarının da rolü olabilir. Artık kendisiyle beraber gezip tozacak dost bulmakta zorlanır duruma düşer. Fakat en önemlisi civarda bu kadar çok ciddi ilişki yaşayan insan olduğu sürece o da hayatta kendine dair ne istediğine daha net karar verebilir.

Her ne değin bekarlık sultanlık olsa da, hissi yönden hoşnutluk etmez. Sonuçta çoğu erkeğin isteyeceği şey kendi ruh ikizine sahip olmaktır.

Onu arkadan hafif ittirmenizi gerektiren 3 şart
• Eğer ikinizin doğrusu uyuştuğunu düşünüyorsanız fakat o sizi okulu son vermek gibi bahaneyle oyalıyorsa, ona bir son gün sınırı koyabilirsiniz (mesela hedefine ulasana kadar).

• Bir Takım erkekler bir karara varamadıktarı için gönülsüzdür. Size bağlanmaktan korktuğundan değil; sadece bağlanmaktan korktuğundan. Eğer bu size tanıdık geliyorsa, o meşhur duvardan atlaması için biraz dürtüklenmeye ihtiyacı vardır. Ona yalnızca hayatınızda olmasını istediğinizi ancak önünüzdeki birkaç ay içinde karar veremezse hayatınıza sürdürmek zorunda kalacağınızı söyleyin. Dikkat: Bir ültimatom verirseniz, ona ast kalmak zorundasınız.

• Diyelim oysa o bir fanatik ama siz spordan nefret edilen şey ediyorsunuz. Oysa o, bu faaliyetten her ikinizin de zevk almasını istiyor. Bu konu, uğruna sizi kaybedecek dek manâlı mi? (Anekdot: Eğer cevap evetse, onu zaten derhal terk edin.)

ekolay.net

{Makaleler} kategori içerikleri, Size ne zaman evlenme teklifi edecek konusu hakkında bilgiler, Size ne zaman evlenme teklifi edecek açıklaması, Size ne zaman evlenme teklifi edecek haberi, Size ne zaman evlenme teklifi edecek görselleri, Size ne zaman evlenme teklifi edecek iletişim, Size ne zaman evlenme teklifi edecek bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighty one − seventy five =