Trend Konular kategorisinde yayınlanan Gece başlayan diş ağrısına çözüm başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Gece başlayan diş ağrısına çözüm konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Gece başlayan diş ağrısına çözüm başlığı altınd bulabilirsiniz.

Gece başlayan diş ağrısına çözüm hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Dt…

Gece başlayan diş ağrısına çözüm hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Dt. Pertev Kökdemir, ”derin diş çürüklerinde, diş sinirinin ölmeye başlaması ile iltihaplanma oluşur. Irin kök dışına yayılmaya başlayarak dokulara zorlama yapar ve bu nedenle sızı meydana gelir ” dedi. Hormonların gece saatlerinde değiştirme göstererek, sızı eşiğinin değiştiğini ve damarların genişlediğini ve bu sebepten diş ağrılarının gece saatlerinde daha da artabileceğini belirten Dt. Kökdemir, gece başlayan ağrılarla ilgili önerilerde bulundu.

Diş ağrısı çekmemek için tavsiyeler

– Dişlerin üzerinde ve arasında kalan yiyecek artıkları diş fırçası ve diş ipi ile temizlenebilir.

– Ağrıyan dişin üzerine herhangi bir ağrı kesici ilaç ve içki gibi solüsyonların uygulanmaması gerekir. Kimyasal yapıları nedeniyle bu gibi ilaçlar diş etinde ve çevre yumuşak dokularda tahrişe niçin olabilir. Bu da diş ağrısının yanına ikinci bir ağrının oluşmasına yol açar.

– Eğer iltihap nedeniyle yüzde şişkinlik varsa o bölgeye soğuk uygulama yapılabilir.

– Diş hekimine ulaşana değin ağrı kesici alınarak ağrı önlenebilir.

Dt. Pertev Kökdemir, bu gibi müdahalelerin geçici çözümler olduğunu, derin çürüklere müdahalelerin gecikmesi durumunda dişin kurtarılamama ihtimalinin doğabileceğini bütün bu sebeplerden diş hekimine gidilmesi gerektiğini önemle vurguladı.

{Makaleler} kategori içerikleri, Gece başlayan diş ağrısına çözüm konusu hakkında bilgiler, Gece başlayan diş ağrısına çözüm açıklaması, Gece başlayan diş ağrısına çözüm haberi, Gece başlayan diş ağrısına çözüm görselleri, Gece başlayan diş ağrısına çözüm iletişim, Gece başlayan diş ağrısına çözüm bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirty nine + = forty three