Trend Konular kategorisinde yayınlanan Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu başlığı altınd bulabilirsiniz.

Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Herkes yaz gelince temiz havada daha fazla vakit dinmek, parklarda yürüyüş yerine getirmek ve yeşilliğin doyasıya zevk almak ister…

Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Herkes yaz gelince temiz havada daha fazla vakit dinmek, parklarda yürüyüş yerine getirmek ve yeşilliğin doyasıya zevk almak ister. Ancak sivrisinekler en hoş tatilleri bile mahvedebilir. Siz, yazın tadını çıkarın diye biz, sivrisinekleri etrafınızdan uzaklaştırmanın yolunu bulduk. Sivrisinekleri doğal kokularla hazırlanan tariflerle uzaklaştırın.

Vanilya tozu

Vanilya tozunu bebek losyonu ile karıştırın ve vücudunuzun çıplak yerlerine uygulayın. Vanilya tozu suda eritip karışımı cildinize ve kıyafetlerinize sıkabilirsiniz.

Anason, karanfil, fesleğen ve okaliptüs buharlaşan yağları

Bir kadeh suya 5-10 damla Anason, karanfil, fesleğen ve okaliptüsün buharlaşan yağları ekleyin ve vücudunuzun açık yerlerine sürün. Şömine, aroma lambaları veya ısıtılmış bir tavaya damlatatabilirsiniz. Hem pamuğu yağa batırarak pencere pervazlarını sürebilirsiniz.

Elderflower dalları

Bu çiçekler beyaz leylağa benzer. Odanıza taze elderflower koyun. Sivrisinekleri kolay bir şekilde uzaklaştırır. Fakat uyarı edin belirgin kokusu olan bu çiçekler uykunuzu kaçırabilir. böylece geceleri odanızdan çıkartmalısınız.

Karanfil

Bir bardak suya 5 gr karanfil koyun ve 15 dakika kaynatın. Bu karışımın 10 damlasını 1 çorba kaşığı kolonya ile karıştırın ve vücudunuzun çıplak bölgelerine sürün.

Ardıç dalı

Haricen otururken alev yakmaya karar verirseniz, içine birkaç ardıç dalı bırakın.

Sedir yağı

Sedir yağı kokusu yalnızca sivrisinekleri yok, aynı zamanda sinekleri ve hamamböceklerini uzaklaştırmak için de etkin olur.

Adaçayı

Bir avuç Adaçayı köklerini 400 ml suya ekleyip kaynatın ve 20-30 dakika demlenmesini bekleyin. Yüzünüzü bu karışım ile yıkayın. Yalnızca sivrisineklerden yok bütün böceklerden kurtulursunuz.

Papatya

Pirethrum papatya veya Dalmaçyalı krizantem sivrisineklere aleyhinde eski bir doğal çözümdür. Kurutulmuş çiçekler, papatyanın sapları ve yaprakları böceklerin sinir hücrelerini etkiler. Evinize veya bulunduğunuz apartmana birkaç küçük papatya koyabilirsiniz.

Buğday çimi

Eski zamanlarda ırk sivrisinekleri ve öteki kan emici böceklerden kurtulmak için buğday çimini kullanırlardı. 40 ml suya bir avuç buğday çimi kökünü koyun ve çim kökleri açık sarı olana kadar 3 kere kaynatın. Yüz ve elleri bu karışım ile yıkayın.

Fesleğen yaprağı

Doğranmış fesleğen yapraklarını veya fesleğen çiçeğini aracısız olarak odanıza koyun. Fesleğenin odaya yaydığı koku sivrisinekleri uzaklaştıracaktır.

Yağ, şampuan ve sirke

Sivrisinek ve sineklere karşı etkin bir karışım için yemek yağı, şampuan ve sirkeyi eşit miktarda bir barbar koyup köpük olana dek iyice karıştırıyorsunuz. Bu karışımı vücudunuza sürün ya da açık bir şekilde sineklerin gelmesini istemediğiniz yere koyun.

Not: Sirke kokusu böcekleri uzaklaştırır, şampuan bu ağır kokuyu dağıtır, ya ise herhangi bir kremin temel maddesidir. Keza bu karışım çocuklar için de güvenilir ve ağır bir kokusu yoktur.

{Makaleler} kategori içerikleri, Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu konusu hakkında bilgiler, Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu açıklaması, Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu haberi, Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu görselleri, Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu iletişim, Sivrisinekleri uzaklaştırmanın en doğal yolu bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighty − = 74