Trend Konular kategorisinde yayınlanan Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti başlığı altınd bulabilirsiniz.

Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Dünyaca meşhur modacı Oscar de la Renta’nın Connecticut’taki evinde öldüğü bildirildi…

Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Dünyaca meşhur modacı Oscar de la Renta’nın Connecticut’taki evinde öldüğü bildirildi. 82 yaşında hayata veda eden De la Renta’nın ölüm nedeni henüz netlik kazanmadı fakat modacıya yıllar önce kanser teşhisi konulduğu biliniyordu.

Amerikan moda ikonu, Dominik Cumhuriyet doğumlu de la Renta, Jacqueline Kennedy’den Laura Bush’a kadar ABD First Lady’lerinin bir numaralı tasarımcısı oldu.
 
Meşhur modacı son olarak aktör George Clooney ile evlenen avukat Amal Alamuddin’in gelinlik tasarımıyla adından laf ettirmişti. 

1932 doğumlu modacı New York’a gelip ün kazanmadan önce İspanya ve Fransa’da yaşamıştı. De la Renta 1960’lı yılların sonuna doğru dönemin önde gelen modacıları Bill Blass ve Geoffrey Beene gibi isimlerle birlikte Amerikan modasının dünyada ad yapmasını sağlayan tasarımcılardan biridir.

{Makaleler} kategori içerikleri, Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti konusu hakkında bilgiler, Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti açıklaması, Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti haberi, Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti görselleri, Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti iletişim, Dünyaca ünlü modacı hayatını kaybetti bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine + = eighteen