Trend Konular kategorisinde yayınlanan İzmir bu fuarla rekor kırdı başlıklı konu hakkında detayları okuyabileceğiniz yazımıza hoşgeldiniz. İzmir bu fuarla rekor kırdı konusu hakkında aradığınız tüm bilgileri İzmir bu fuarla rekor kırdı başlığı altınd bulabilirsiniz.

İzmir bu fuarla rekor kırdı hakkında özet açıklama şu şekildedir:

Türk tekstili İzmir’deki dev fuarla son yıllarda yaşanan kriz dolu günleri geride bırakmaya hazırlanıyor…

İzmir bu fuarla rekor kırdı hakkında genel bilgiler aşağıdaki gibidir:

Türk tekstili İzmir’deki dev fuarla son yıllarda yaşanan kriz dolu günleri geride bırakmaya hazırlanıyor. Dünya moda otoritelerince tekstilin en manâlı fuarı olarak kabul edilen IF Wedding Fashion İzmir 2016’ya rekor tatbik geldi.
Ilk Kez Rusya krizi, Suriye’deki iç savaş ile Ortadoğu ülkelerindeki karışıklıkların neden olduğu tıkanmayı aşmaya çalışan sektör, kendisine açılan yeni pazar fırsatlarını “Gelinliğin Başkenti” İzmir’de yakaladı. İZFAŞ’ın 4 kıta ve 75 ülkede yürüttüğü yoğun tanıtım çalışması meyvelerini verdi. 25 bin profesyonel ziyaretçinin geleceği IF Wedding Fashion İzmir – 10. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı öncesi, üreticiler tüm standları doldurdu. IF Wedding Fashion İzmir Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği İZFAŞ kadar Fuar İzmir’de 2 – 5 Şubat 2016 tarihlerinde düzenleniyor.
 
REKOR KATILIM SAĞLANDI
 
İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ IF Wedding Fashion 2016 için yürütülen tanıtım kampanyasında öncelikle sektöre yeni pazarlar kazandırılmasının hedeflendiğini belirterek “Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nda” bu yıl tüm standlarımız aylar öncesinde doldu. Sektör, kıtalararası çalışmamıza olumlu tepki verdi. Bu yıl İzmir sayesinde sektör için dönüm noktası olacak” dedi. 
 
MAKSAT 200 MİLYON DOLARLIK İHRACAT

 
İzmir’in tekstil sektörü için Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olmaya namzet kenti olduğunu söyleyen Tunçağ, “Yaşanan milletlerarası krizlere, Türk ürünlerine karşın ambargo ve savaşlara karşın, İzmir sektör için güvenli bir liman. İzmir, tekstil sektörü için birkaç alan ülkesine değil bütün dünyaya rahatça ulaşılabilen en önemli imal üssü olmaya aday. Son dönemde İzmir ve çevresinde, Ege Bölgesi’nde büyüyen kaliteli yatırımları bunun en kayda değer göstergesi. İZFAŞ etkinliklerinin sektörün reformcu ruhunu kesintisiz ayakta tuttuğunu biliyoruz. Geçtiğimiz yıl İzmir’den gerçekleşen 180 milyon dolarlık dokuma ihracatının, 2016 yılı için 200 milyon doların üzerine çıktığını görmek istiyoruz” diye konuştu.
 
İZMİR POTANSİYELİ TÜRK TEKSTİLİ’NE REKOR KIRDIRIR

 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırdığı Türkiye’nin en büyük ve en nitelikli fuar alanına sahip İzmir’in 85 yıllık fuar ve organizasyon tecrübesinin büyük bir Türkiye deneyi olduğunu söyleyen Tunçağ, “Uluslararası bilinirliliğimiz, tecrübemiz ve yeteneğimiz Türk dokuma sektörüne büyük katkılar sağlayacak potansiyele sahip” dedi. 
Tunçağ açıklamasında şu görüşlere yer verdi: İZFAŞ etkinlikleri sonrası aylık ihracat rakamlarına baktığımızda bunu maddesel olarak bakmak mümkün. Sektörün tamamını kucaklayan fazla manâlı batmış dolu bir faaliyet bizi bekliyor. Öyle çok ilden imalatçı ve tasarımcı şirket ihracat hedefiyle fuarımıza katılıyor. Her yıl şubat ayı sonrası sektörün ihracat rakamlarına bakacak olursak bunu net bir şekilde görmek mümkün. İZFAŞ’ta iyi bir takım ve kayda değer bir altyapıya sahibiz.  Bir asıra yakın fuarcılık tecrübemiz, kurumsallaşmış hedeflerimiz var.”
 
9 MİLYAR DOLARLIK KAYBI ÖNLERİZ
 

İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ, dokuma ihracatında geçtiğimiz sene ulaşılan rakamların da, bir önceki yıla oranla 9 milyar 400 milyon dolarlık kayıp yaşandığını belirterek “İzmir’e yapılacak olan yatırımlar bu kaybı telafi edecek potansiyele sahip” diye konuşan Tunçağ, “Ege Bölgesi nitelikli işgücü, çiğ madde, ucuz enerji ve arsa maliyetleri konusunda Marmara’dan fazla daha artı avantaja sahip. Dünyanın tamamıyla entegre edilmiş deniz taşımacılığı yatırımcılar için İstanbul’dan daha cazip. İzmir’e yakın fazla sayıda il ve ilçeye, Marmara’dan yatırım için gelen üreticiler bugün Türkiye’nin en kayda değer markası haline geliyorsa, burada İzmir Etkisi olduğunu unutmamak lazım!..” diye konuştu.
 
MODA DÜNYASININ GÖZÜ KULAĞI BU FUARDA OLACAK
 

2016 gelinlik ve abiye modellerinin başta  podyuma çıkacağı fuar öncesi,  Fuar İzmir’de hummalı bir çalışma yürütülüyor. 2 Şubat tarihinde açılacak olan fuar  4 gün sürecek. Fuar boyunca İZFAŞ, kendi alanında dünyanın en saygıdeğer modacılarını İzmir’de ağırlayacak. 2016 gelinlik modellerini görmek için 75 ülkeden alıcılar İzmir’de çoktan otelleri doldurdu. 25 bin profesyonel alıcıyı ağırlayacak olan İZFAŞ, sektörün en manâlı 200’ye yakın üretici markası için bütün imkânlarını seferber etti.  
 
MARKAMIZA SAHİP ÇIKALIM
 
Türk gelinlik, damatlık ve abiye markalarının uluslararası rekabette manâlı avantajlara sahip olduğunu söyleyen İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ, üretici ve tasarımcı şirketlere çağrıda bulunarak “Marka bilinirliliğine yük verelim, yıllardır emek verdiğimiz ürünlerimizin modellerine, tasarımlarına, markamıza sahip çıkalım” dedi.

{Makaleler} kategori içerikleri, İzmir bu fuarla rekor kırdı konusu hakkında bilgiler, İzmir bu fuarla rekor kırdı açıklaması, İzmir bu fuarla rekor kırdı haberi, İzmir bu fuarla rekor kırdı görselleri, İzmir bu fuarla rekor kırdı iletişim, İzmir bu fuarla rekor kırdı bilgi

Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = one